Yaşam

Banyo Bombası Nasıl Yapılır?

Banyoda özellikle çocukları sakinleştirmek ve banyo keyfini arttırmak amacıyla kullanılacak olan banyo bombası evde de rahatlıkla yapılabilir.

Evde özellikle vakit ayırarak banyo bombası yapmak isteyenler bu konuda birbirinden farklı şekillerde hazırlanacak olan bombalar ile istedikleri etkiyi alabilirler. Özel olarak yapılmış olan modelleri aratmayacak şekilde gerçekleştirilecek çalışmalar ile sizlerde banyonuzda kullanabileceğiniz banyo bombasını rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Banyo keyfinizi artırmak amacıyla özellikle son dönemde trend haline gelmiş olan banyo topu suyla buluştuğu anda rengini suya vererek içermiş olduğu zengin mineraller ile banyoda rahatlamanıza yardımcı olmaktadır. Gerekli olan malzemeleri tedarik ederek kısa süre içerisinde evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Banyoda oluşturmuş olduğu etki nedeniyle son dönemde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Malzemeler

  • 1 çay bardağı mısır nişastası,
  • 1 çay bardağı epsom tuz,
  • 3 yemek kaşığı su,
  • 2-5 çay kaşığı gıda boyası,
  • 1 yemek kaşığı karbonat,
  • 8-10 damla esansiyel yağ.

Yapılışı

Aşamalı şekilde gerçekleştirilecek uygulamalar sayesinde evde banyo bombası hazırlamak isteyenler kısa süre içerisinde istedikleri sonucu alabilirler. İlk aşamada tüm malzemeler bir kap içerisine alınarak karıştırılır. Karışımı tamamen homojen hale gelecek şekilde işlem yapılır. Daha sonrasında hazırlanmış olan karışım kek kalıplar içerisine konularak şekillendirilir.

Kullanacağınız farklı kalıplar sayesinde farklı şekillerde hazırlamanız mümkündür. Kalıplardan çıkartmadan önce yaklaşık olarak 24 saat buzdolabında bekletilmesi gerekir. Daha sonrasında kalıpların içerisinden çıkartmış olduğunuz ev yapımı banyo bombası kullanıma hazır hale gelmektedir.

Kolayca hazırlanacak olan banyo bombası özellikle sağlamış olduğu etkiler nedeniyle son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Dışarıdan almak istemeyenler evde de rahatlıkla hazırlayabilirler. Aynı şekilde uygulama yaparak dilediğiniz her durumda banyo keyfinizi doyumsuz hale getirebilecek banyo topunu sizlerde evde hazırlayabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu