Yaşam

Ayakkabı Dolabı Kokusu Nasıl Geçer?

Ayakkabıların devamlı olarak kaldığı ayakkabı dolabı kokusu özellikle kişilerin rahatsızlık duymasına neden olabilecek kokular arasında yer almaktadır.

Uzun süre kapalı kalan ayakkabı dolabı içerisinde oluşan kokunun aynı zamanda ayakkabı kokusundan kaynaklı olması söz konusudur. Bu durumda ayakkabı dolabı kokusu nasıl geçer? Özellikle kullanıcıların merak ettiği konulardan biridir. Her gün kullandığınız ayakkabıların içerisinde oluşan koku aynı zamanda kapalı dolap içerisinde kalması durumunda dolabın kokmasına neden olmaktadır.

Farklı alanlarda kullanılan ayakkabı dolapları içerisindeki koku aynı zamanda evde rahatsızlık duymanıza neden olabilir. Özellikle ayakkabı kaynaklı olarak ortaya çıkan kokunun giderilmesi önemlidir. Bu durumda yapılacak olan temizlik işlemleri sırasında dikkatli olunması gerekir. Düzenli temizlik yapılmasının yanı sıra alınacak olan önlemlerde ayakkabı dolabı içerisinde oluşacak olan kokunun giderilmesini sağlayabilir.

Ayakkabı Dolabı İçin Koku Savar

Ayakkabı dolabında özellikle kokuyu salmak amaçlı kullanılacak olan yöntemler ayakkabı dolabı kokusunu önlemek için etkili olabilir.

Malzemeler

  • Küçük boyutta kavanoz,
  • Kavanozu dolduracak kadar karbonat,
  • Karton parçası,
  • Limon yağı,
  • Makas,

Yapılışı

İlk aşamada öncelikle karbonatın kavanoz içerisine yerleştirilmesi gerekir. Daha sonrasında üzerine 5-6 damla limon yağı eklenir. Kavanozun kapağına göre alınacak olan ölçülerde kartondan yuvarlak kesilir. Kavanoz kapağının ortası açık kalacak şekilde kesilerek çıkartılır ve yerine karton konulur. Daha sonrasında karton üzerine raptiye ile delikler açılır.

Hazırlanmış olan karışım sayesinde ayakkabı dolabı kötü kokusu uzaklaştırılır. Uzun süre etki göstermesi sayesinde kullanıcılar için avantaj sağlayabilir. Gerekli olması durumunda aynı şekilde hazırlanarak farklı dolaplar içerisinde kokunun apsorbe edilmesi amacıyla kullanılabilir. Karbonat ve limon yağı ayakkabı kokusunun dolap içerisinden arındırılmasını sağlayabilir. Kolay uygulanabilir olması nedeni ile bu yöntem kullanılabilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu