Sağlık

Ayak Sağlığınız İçin Kötü Ayakkabılar

Ayaklarımızın sağlığı, tercihte doğru karar verilerek seçilecek olan ayakkabıdan geçer. Doğru bir ayakkabı tercihi, sizleri sağlıklı ayaklara kavuşturacaktır. Dolayısı ile bu noktada son derece dikkatli olmalısınız. Bu noktaya dikkat çekme için, sizlere olumsuz anlamda örnek sunarak, ters açı yapacak ve konuyu daha etkin bir şekilde anlamanızı sağlayacağız.

Ayak Sağlığınız İçin Kötü Ayakkabılar
Ayak Sağlığınız İçin Kötü Ayakkabılar

Ayak Sağlığınız İçin Öneriler

Öncelikle şunu belirmek gerekir, ayaklarınıza kötülük yapmak istemiyorsanız, sizin beğendiğiniz ayakkabıları değil, sağlıklı olan ayakkabıları tercih etmelisiniz. Düz platform topuklu ayakkabılar, ayağın ergonomik hareketlenmesini zedeleyecektir. Bu ayakkabının kullanılması, ayak sağlığınız için son derece negatif etkiler içerisinde barındırıyor. Ultra yüksek topuklu ayakkabılar ise, kronik ağrıların başlamasına neden olacaktır. Kesinlikle tavsiye edilmez.

Ayak Sağlığınız İçin Kötü Ayakkabılar
Ayak Sağlığınız İçin Kötü Ayakkabılar

Yüksek topuklu ayakkabılar, ayağın normal duruşunu son derece olumsuz etkiler. Ayağın doğal duruşunu etkileyen bu tarz ayakkabılar, giyilmemelidir. Aksi takdirde, ayak duruşunda problemler, ağrılar ve ciddi tahribatlar ile karşı karşıya kalınabilir. Ayak sağlığınız için çözüm alçak topuktur. Ayağın doğal şekli ile iç içe olacak bu ayakkabılar ayağınızın belirli bir kalıp içerisinde durmasını sağlayacaktır. Bu şekilde ayaklarınız daha sağlıklı bir duruma gelecektir.

Bunun dışında kullanacağınız tüm ayakkabılarda, riskli durumlar söz konusudur. Bu risklerde, ayaklarınızın burkulma, hatta daha ileri boyutlarda olarak kırılmaları mümkün olacaktır. Bu tür durumlara mahal vermemek için, uygun ayakkabılar tercih edilmeli ve buna göre hareket edilmelidir. Ayaklarınız ile sağlıklı bir şekilde geleceğe yürümek için, bu önerilere kulak verin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. kötü ayakkabı giymek ayak sağlığı açısından çok sağlıksız bir durum , sağlıksız ayakkabılar yürüyüşünüze omurganıza ayak topuğunun şekline kadar önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu