Gebelik

Ay Ay Gebelik Bilgilendirmesi

Gebe olan kadınlar bebekleri konusunda oldukça hassas bir yapıya bürünür ve belki de hiçbir zaman olmadığı kadar fazla bir duygusallığa bürünürler.

hamilelik başlangıcı
hamilelik başlangıcı

Onun sağlığı ve gelişimi konusunda her anlamda endişe, heyecan ve tasa içinde olurlar. 9 ay boyunca karnında bebeğini büyüten bir anne adayı için en önemli konu sizin de takdir edeceğiniz gibi düzenli ve iyi bir beslenme alışkanlığını sağlayabilmektir. Çünkü hamile iken bebekler neredeyse her gün gelişiyor. Dolayısıyla eğer endişe içinde iseniz siz değerli anne adaylarına ay ay gebelik bilgileri hakkında uzman doktorunuzdan bilgi almanızı tavsiye edebiliriz.

hamilelik
hamilelik

Yani hamile olduğunuzu öğrendiğinizde ya da hamilelik planı yaptığınızda 1. aydan 9. aya kadar hem anne adayı olarak sizin hem de bebeğinizin nasıl bir büyüme ve gelişim gösterdiğiniz öğrenebilirsiniz. Bu nedenle hamile iken ay ay gebelik kontrollerini asla aksatmamanızı tavsiye ederiz.

Ay Ay Gebelik Hakkında Kısa Bilgiler

İlk ayda bebeğin beynini oluşturan hücreler oluşur. 2. Ayın ortalarına doğru burnu ve gözleri şekillenmeye başlar. Mide bulantıları sık yaşanır. 3cm kadar b,r boyuta ulaşan bebekte parmaklar oluşur ve elleri yumruk şeklindedir. 4 5 ve 6 ayda bebeğiniz hızlı bir gelişim sürecine girer. Hareketlerini dahi hissedebilirsiniz. 7. Ayda C vitamini almak en önemlisidir. 8. ayınızda ise saç ve tırnakları iyice belirginleşir. En çok kilo almaya başladığınız aydır. Son olarak 9. ay sonunda doğuma hazır olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu