Sağlık

Kırışıklıkları Önlemek İçin Öneriler

Cildinizde oluşabilecek kırışıklıkları önlemek için öneriler özellikle yapacağınız uygulamalar sayesinde cildinizin daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Cilde zarar verecek durumlara karşı önlem almanız özellikle yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlamaktadır.

Sigara

Sigara içilmez özellikleriyle üzerinde problemler yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle sigara içilmemesi ciltte oluşan hasarı azaltmaktadır. Özellikle sigara içen kişilerde cildi rengi daha koyu olduğundan sigaranın bırakılması durumunda cildin açılması sağlanabilir. Düzenli şekilde sigara içilmesi özellikle ciltte karışıklıkların artmasına neden olmaktadır.

Saçlar

Özellikle bazı saç modelleri kişinin yüzünün gölgeli gösterilmesini sağladığından kırışıklıkların önlenmesini sağlayabilir. Doğru şekilde yapılacak kesimler dilediğiniz her durumda daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Genetik Faktör

Genetik faktör özellikle yaşlanma belirtileri konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle ailenizde aşırı derecede oluşan kırışıklıklar erken yaşta başlıyorsa yaşayacağınız ilerleyen dönemlerdeki kırışıklık problemleri de buna bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle özellikle yaşlanma belirtileri konusundaki genetik faktör oldukça önemlidir.

yaşlanma belirtileri 1Kıyafet Seçimi

Kıyafet seçimi özellikle kırışıklıkların önlenmesi konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle doğru kıyafet seçilmesi vücudunuzda oluşan karışık veya sarkma durumuna karşı önlem almanızı sağlayabilir. Özellikle uzun kollu kıyafetlerin veya şapka gibi yüzü gizleyen tercihlerin yapılması kırışıklıkları engellemek konusunda etkili olabilir.

Cilt Bakımı

Yaşlanma belirtilerini engelleyebilmek için düzenli şekilde cilt bakımı yapılması gerekir. Cildinizin yeteri kadar nemlenmesi özellikle oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve ölü hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır. Nedenle özellikle düzenli şekilde yapılacak olan cilt bakımı ve cilt tipine uygun şekilde kullanılacak maskeler kırışıklıkların giderilmesi konusunda etkili olmaktadır.

Yüz Mimikleri

Özellikle yüzünüzde devamlı olarak mimik kullanmanız cildinizde oluşan kırışıklıklar üzerinde etkili olmaktadır. Devamlı olarak gülümseyen kişilerle veya kaşını çatan kişilerde mimikler nedeniyle oluşan kırışıklıkları artabilir. Bu konuda dikkatli olunması gerekir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu