Sağlık

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak

Gülüş bir insanı güzel yapan şeylerin başında gelir. İyi bir gülüş karşınızdaki kişi için olumlu bir izlenim bırakmaktan tutun vücudunuzun uyumunu tamamlamaya kadar pek çok konuda yardımcıdır. Fakat diş sağlığı burada önem arz ediyor. İyi bakılmamış dişler, sigara kullanımı, çok kahve ve çay içilmesi gibi nedenlerden dolayı dişlerin sararması sık görülen bir durumdur.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak
Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak

Bembeyaz Dişlere Nasıl Sahip Oluruz?

Diş sararması, estetik görüntüde sıkıntılar nedeniyle pek çok insan diş hekimlerine başvuruyor. Günümüzde diş beyazlatmak sadece diş macunu ve ağız sağlığına dikkat etmekle olmuyor. Sık sık kullanılan Bleaching yani diş beyazlatma yöntemi ile istenen sağlıklı ve bembeyaz dişler artık kimse için hayal değil.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak
Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak

Kolay uygulanması ve yüksek başarısı sayesinde pek çok insanın tercihi olan bu yöntem ile kişiler sıkıntılarından rahatlıkla kurtulabiliyor. Ayrıca diz beyazlatma yöntemi sayesinde kahve, çay ve yiyeceklerin dişlerde yaptığı sarılıktan kurtuluş sağlanıyor.

Lazer yöntemiyle yapılan diş beyazlatma özel koruyucular kullanarak yapıldığında işlem esnasında ağızda başka bir sıkıntı oluşmasını engelliyor. Ortalama olarak 45 dakika süren bu işlem sonrasında kişiler sağlıklı dişlerine kavuşuyor. Bu işlem yapıldıktan sonra kişilerin diş sağlığına önem vermesi gerektiğini belirten uzmanlar; hekim eşliğinde kullanılacak beyazlatıcı diş macunlarının beyazlık etkisini uzatacağını söylüyor.

Ayrıca uzmanlar bembeyaz dişler vaadiyle piyasada pek çok ürünün bulunduğunu, dişlerini gerçekten beyazlatmak isteyen kişilerin kesinlikle hekime başvurarak karar almaları gerektiğini söylüyor.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bembeyaz dişlere sahip olmak artık günümüzde o kadarda zor değil , özellikle de sigara dişlerinizi sarartmak için en büyük etkendir aynı zamanda sürekli çay tüketiyorsanız da dişlerinizin sararmasına neden olmaktadır , dişlerinizin bembeyaz kalmasında kararlıysanız öncelikle yapmanız gerekenlerden biride bir diş hekimine gidip dişlerinizi temizletiniz sigarayı bırakmayı daha da azaltmayı deneyin çayı azaltın dişlerinize 2 kez limon sıkarak dişlerinizi yukarıdan aşağıya fırçalayınız .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu