Yaşam

30 Yaşınıza Gelmeden Bilmeniz Gerekenler

Hayatımızda bazen keşke bunu daha önce öğrenseydik. Dediğimiz şeyler çıkıyor. Bu cümleyi genellikle kazandığımız tecrübelerden sonra söylüyoruz. Bunun gibi cümleleri kullanmamak için 30 yaşına gelmeden bilmeniz gereken şeyler var.

30 Yaşınıza Gelmeden Bilmeniz Gerekenler
30 Yaşınıza Gelmeden Bilmeniz Gerekenler

Bunlardan en önemlisi ilişkilerin hayatın sonu değil. Hayatımızın her zaman devam ediyor olmasıdır. Senin için doğru olan kişiyi bulmak için doğru kişinin gelmesini beklemelisin. Gideni geri çevirmek değil. Sahip olduklarının değerini bilmelisin. Elindekiyle yetinmek deyimiyle bağdaştırabiliriz. Kötü alışkanlıklarımızdan kurtulup, zekâmızın gücünü keşfetmeliyiz. Zekâmızın gücüyle insanları etkileyebilir ve doğru kişiyi de bu sayede etkileyebiliriz. Hiç bir şeyin ilacı zaman değildir. Bu söze inanmayıp, yapacağımız işi yarına bırakmamalıyız. Kendi kararlarını başkalarına bırakma her zaman hayatın ve kararların senin elinde olsun bu kişisel gelişiminize kendiniz yapılandırmanızı sağlayacaktır. Bu sayede yanlış ta olsa yapacağınız hataları görüp düzeltme şansınız ortaya çıkacaktır. Kusurlarınızı görüp bunları kabullenmeyi de öğreneceksiniz. İnsanların hepsi yalan söyler sende bunlardan birisin bunu asla unutmamalısın. Hayatını ve sevdiklerini her şeyi en iyi bilen sensin bunu değiştirmek için birinin gelmesini beklememeli, bunu kendin yapmalısın.

30 Yaşınıza Gelmeden Bilmeniz Gerekenler
30 Yaşınıza Gelmeden Bilmeniz Gerekenler

30 Yaşınıza Gelmeden Bilmeniz Gerekenlerin Gelişimimize Katkısı

30 yaşına gelmeden bilmemiz gereken şeyleri yapabildiğimiz kadar yapmaya çalışalım. Hiçbir şeyin çaresi zaman değildir. Gençken yapacağımız çoğu hatayı bize bir kez daha hatırlatan bu yazıda sizin gelişiminiz için katkı sağlayacak maddelere yer verilmektedir.30 yaşına geldiğiniz de yaptığınız şeylerden pişmanlık duymamak için bu yazıyı dikkatlice uygulamaya geçirmelisiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. yaşımız ne kadar genç olursa olsun bir kere genciz diye istediğimiz her şeyi bir hata uğruna yapmamız ilerleyen yaşlarda zamanında yaptığımız şeyler karşımıza çıkabiliyor ve zor durumda kalabiliriz. O yüzden şimdiden iyi düşünmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu